XenForo 2.X Xenforo 2.0.0 geliştirici 4 önizleme sürümü yayınlandı

XFdestek

Kurucu Üye
XFD Üyesi
Katılım
25 May 2014
Mesajlar
832
Tepkime puanı
362
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
xenforodestek.net

İtibar:

Bu, alfa düzeyinde bir sürümüdür. Forum yazılımınız oalrak şu an kullanmayın. Bu sürümü indirmeden önce kısıtlamaları ve
Lütfen içeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
.


XenForo 2.0.0 Geliştirici 4 Önizleme sürümü artık test için kullanılabilir. Bu, aşağıdakileri içeren geniş kapsamlı bir dizi değişikliğe sahiptir:
  • Kaydırılabilir uyarılar geri döndü. Artık ayrı bir bildirim türü olduklarından, hem blok hem de kaydırılabilir bildirimlere aynı anda sahip olabilirsiniz. Blok uyarıları her zaman kaydırılabilir bildirim döngü tertibatının üzerinde gösterileceğini unutmayın.
  • <xf:js> etiketi artık geliştirmeye yardımcı olacak birkaç yeni niteliği desteklemektedir. "Dev" ve "prod" özellikleri, hangi JS'nin geliştirme ve üretim ortamlarında sıralanması gerektiğini belirlemek için kullanılabilir. "Src" özeliği "min" özniteliği ile birlikte kullanıldığında, üretim modu bunun yerine dosyanın ".min.js" sürümünü otomatik olarak isteyecektir. Son olarak, bir "addon" özniteliği varsa, JS dosyasının geliştirme sürümünü eklentinin _files dizininden alabilen yeni js / devjs.php dosyası kullanılacaktır.
  • Eklenti sürüm oluşturma işlemi önemli ölçüde değişti ve yeni bir build.json dosyası için destek eklendi. Sistem, şimdi yapım işlemi sırasında çalıştırılacak belirli komutları eklemenize izin verir ve JS'yi sizin için küçültmeyi destekleyebilir. additional_files seçeneğinin build.json'a taşındığını unutmayın.
  • Mevcut varsayılan izleme seçeneği, bir içerik oluşturmak için (bir iş parçacığı başlatmak gibi) ve onunla etkileşim kurmak için bir işleve (bir iş parçacığına yanıt vermek gibi) ilişkin iki genel seçeneğe bölünmüştür. Ek olarak, bunlar jenerik olduklarından, eklentiler onlara daha kolay piggyback yapabilmelidir.
  • Widgets öğeleri, aynı anda birden çok konuma atanabilir. Bu, tekrarlamayı azaltabilir.
  • Ana kontrol paneli gösterge tablosu sayfası, küçük istatistik grafikleriyle ve çeşitli günlük türlerine ilişkin tabloya genel bakışla genişletildi.
  • XenForo içinde URL tahsisatını tahta URL seçeneğine dayanarak zorlamak için bir seçenek eklendi. Bu, örneğin .htaccess içinde yapmak zorunda kaydeder. Ancak, yönetim kurulu URL'niz yanlışsa ve bu seçenek etkinleştirildiyse foruma erişilemeyeceğini unutmayın. (Sorunu çözmek için kontrol panelinde oturum açabilirsiniz.)
  • Son olarak, RTE'de özel BB kod simgelerinin görüntülenmesi için destek döndü. Süreç biraz farklıdır, çünkü Yazı Tipi Awesome simgesi tutarlılık için tercih edilen yaklaşımdır, ancak tercih edilirse ayrı bir resim kullanılabilir.
Her zamanki gibi, bu sadece değişikliklerin bir bölümü oluşturyor ve vurguluyor.
Yeni sürümün yüklenmesi
İlk geliştirici önizleme duyurusuna göre, geliştirici önizlemeleri arasında yükseltme seçeneği yoktur. Bu nedenle, önerilen eylem şekli yeni bir yükleme (yeni bir dizinde) veya yeniden yükleme (mevcut dizinde) olacaktır. Bu şekilde tekrar yükleme yapıyorsanız,
Lütfen içeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
dikkat etmeniz gerekir.

Önceki önizleme bir ana veri yeniden oluşturmanıza izin verirken bu durumda bu işe yaramayacağını unutmayın. Yeni bir yükleme yapmalısınız.

Bir hatırlatma olarak, ilk geliştirici belgelerimizi ve yükleme rehberimizi
Lütfen içeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
adresinde bulabilirsiniz.

Güzel görünüm ve eklentilere sahip ama 1.5.x daha iyi görülüyor ( bu benim fikrim ), ileri günlerde zaten ortaya cıkar bu artılar eksiler
 
Üst Alt