Neler yeni

Merhaba Ziyaretçi

Sitemize kaydolarak yeni konu açabilir,destek sağlayabilir,destek alabilir ve paylaşılan kaynakları indirebilirsin.

Şimdi kayıt ol
XenForo 2.0.9 Yayımlandı (Güvenlik Düzeltmesi)

XenForo 2.X Released XenForo 2.0.9 Yayımlandı (Güvenlik Düzeltmesi) XenForo 2.0.9

indirmek için izniniz yok
2.0.8 sürümünden sadece bir gün sonra başka bir sürüm daha yapıyoruz . XenForo 2.0.9, bir siteler arası komut dosyası oluşturma güvenlik açığı oluşturmak için potansiyel olarak kullanılabilir bir kusur giderir. XenForo 2.0 çalıştıran tüm müşterilerin 2.0.9'a yükseltilmesini veya ekli yama dosyasını en kısa zamanda kullanmasını öneririz. Düzeltmeyi 2.0.9'a yükseltmek yerine yama uyguluyorsanız , 2.0.8 yamasını da uygulamanız gerekeceğini unutmayın . XenForo, sorunu tanımlamak için Thomas Schneider sayesinde uzanıyor. Sorun bir XSS güvenlik açığıdır. XSS (Çapraz Site Komut Dosyası) sorunları, komut dosyalarının ve kötü amaçlı HTML'nin sayfaya enjekte edilmesine ve potansiyel olarak veri hırsızlığına veya kimliği doğrulanmamış erişime izin vermesine olanak tanır.

Düzeltme uygulanması: Yükseltme
Bu sorunu gidermek için 2.0.9'a yükseltebilirsiniz. Başka bir sürümde olduğu gibi yükseltmelisiniz.

Aktif bir lisansa sahip müşteriler , müşteri alanlarından 2.0.9 indirebilir. XenForo'nunnasıl kurulacağı ve güncelleneceği ile ilgili tüm detaylar XenForo Kılavuzunda bulunabilir .

Bir Düzeltme Uygulaması:
Alternatif olarak Yama , ekli dosyada düzeltme eki uygulayarak bu sorun giderilebilir. Aşağıdaki iletinin üzerine, bu iletiye eklenen sürümün üzerine yazmanız yeterlidir:
  • src / XF / şablon / Templater.php
Dosya ek içindeki aynı yoldan bulunabilir.
Yazar
XFdestek
İndirilme
0
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating
Üst