Neler yeni
XenForo Türkçe Yardım Eklenti ve Destek Platformu

Sitemize Üye olunuz Üye olmak için ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla bağlantı kurarak bu siteye katılabilirsiniz.!

 • Merhaba Ziyaretçi;
  Premium Üyelik Bilgilendirme için aşağıdaki konuyu okumanızı rica ediyoruz.
  Premium Üyelik
 • 1-Günlük Ödül ile Paun Alırsınız 2-Her Üye Girişinde Puan Alırsınız 3-Mesaj yazarak Puan Alırsınız 4-Konu Açarak Puan Alırsınız 5-Konu cevaplayarak Puan Alırsınız 6-Konu Beğenerek Puan Alırsınız 7-Konu Görüntüleyerek Not: Spam Yapılarak anlamsız konu ve konu cevaplar silinmektedir. silinen konudan dolayı -5 kredi düşmektedir. lütfen uygun kategorilere uygun cümleli konular açınız. aksi taktirde 3 kez tekrarlanan spam 1 gün banlanmanıza ve kredinizin sıfırlanmasını sağlar.
 • Ziyaretçi;
  Kredi ve Puan işlemleri için bilgilendirme konusunu okumanı tavsiye ediyoruz.
  Kredi ve Puan işlemleri için bilgilendirme
XenForo 2.0.9 Yayımlandı (Güvenlik Düzeltmesi)

XenForo 2.X Released XenForo 2.0.9 Yayımlandı (Güvenlik Düzeltmesi) XenForo 2.0.9

indirmek için izniniz yok
2.0.8 sürümünden sadece bir gün sonra başka bir sürüm daha yapıyoruz . XenForo 2.0.9, bir siteler arası komut dosyası oluşturma güvenlik açığı oluşturmak için potansiyel olarak kullanılabilir bir kusur giderir. XenForo 2.0 çalıştıran tüm müşterilerin 2.0.9'a yükseltilmesini veya ekli yama dosyasını en kısa zamanda kullanmasını öneririz. Düzeltmeyi 2.0.9'a yükseltmek yerine yama uyguluyorsanız , 2.0.8 yamasını da uygulamanız gerekeceğini unutmayın . XenForo, sorunu tanımlamak için Thomas Schneider sayesinde uzanıyor. Sorun bir XSS güvenlik açığıdır. XSS (Çapraz Site Komut Dosyası) sorunları, komut dosyalarının ve kötü amaçlı HTML'nin sayfaya enjekte edilmesine ve potansiyel olarak veri hırsızlığına veya kimliği doğrulanmamış erişime izin vermesine olanak tanır.

Düzeltme uygulanması: Yükseltme
Bu sorunu gidermek için 2.0.9'a yükseltebilirsiniz. Başka bir sürümde olduğu gibi yükseltmelisiniz.

Aktif bir lisansa sahip müşteriler , müşteri alanlarından 2.0.9 indirebilir. XenForo'nunnasıl kurulacağı ve güncelleneceği ile ilgili tüm detaylar XenForo Kılavuzunda bulunabilir .

Bir Düzeltme Uygulaması:
Alternatif olarak Yama , ekli dosyada düzeltme eki uygulayarak bu sorun giderilebilir. Aşağıdaki iletinin üzerine, bu iletiye eklenen sürümün üzerine yazmanız yeterlidir:
 • src / XF / şablon / Templater.php
Dosya ek içindeki aynı yoldan bulunabilir.
Yazar
XFdestek
İndirilme
0
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Üst